Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole.

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji co roku, na całym świecie podejmowane są różne akcje, których celem jest ochrona języków oraz zwrócenie uwagi na języki ginące. W ramach kampanii promującej MDJO uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w różnych zabawach językowych. Wzbogacaliśmy nasze słownictwo, ćwiczyliśmy ortografię i interpuncję. Okazało się, że uczniowie klasy VIII są niezwykle kreatywni, gdyż stworzyli bardzo interesujący tekst dyktanda. Uczniowie klasy VI i VIII przygotowali też ciekawe plakaty, promujące poprawną polszczyznę. Na lekcjach języka polskiego młodzież dyskutowała na temat naszego języka, jego historii, a także wpływu na budowanie tożsamości narodowej. Gratulujemy pomysłów i dziękujemy za wspólna zabawę…